O nás

Festival je otevřené fórum, určené nejširší veřejnosti.

Náš příběh

Festival SLON je společný projekt suchdolských obyvatel, kteří se nadchli pro myšlenku místních výtvarníků – divadelníků, Adriany Skálové a Matěje Formana. Po několika měsících setkávání a příprav vznikl plán na vícedenní divadelní, hudební a výtvarný festival SLON (Suchdolská Letní Otevřená Náruč).

Názvem SLON také připomínáme sedleckého slona, výletní restauraci, která kdysi byla oblíbenou atrakcí Pražanů.

Náš festival chce také být místem setkávání: SLON pro rodiny, SLON pro všechny, kdo o něj mají zájem.

SLONa jsme stihli veřejně představit v únorovém masopustním průvodu. Získal si mnoho nových přátel, fanoušků, podporovatelů a štědrých dárců. Pak ale musel do karantény. Původně plánovaný červnový termín festivalu jsme byli nuceni odložit, divadelníky, hudebníky a ostatní účinkující s omluvou a lítostí odvolat.
Myšlenka a vůle ke společnému projektu ale přetrvala. Plánujeme, pokud to bude možné, první zářijovou sobotu uvést Slůně, malý festiválek na jedno odpoledne, s divadlem, hudbou, dílnami na Komunitní zahradě Suchdol. Další program a aktivity chceme realizovat během podzimu v novém komunitním centru.
Věříme, že červnu 2021 opravdu uvedeme festival. Okolnosti budou jiné, tvůrčí duch soudržnosti, pospolitosti, přátelství určitě zůstane.

Chcete se k nám připojit?

Vítáme každého, koho myšlenka komunitního festivalu zaujala. Napište nám!

Kontakty

Pořadatel festivalu

SUCHDOL ŽIJE z.s.
Armádní 770/10
165 00 Praha – Suchdol
IČO 08723834

Zavolejte nám

724 129 595

Emailujte nám 

suchdol@festivalslon.cz

Webové strány připravili suchdolští dobrovolníci pro SUCHDOL ŽIJE z.s.